203

Pohovor do společnosti


Pokud vás Äeká pohovor do nÄ›jaké spoleÄnosti, urÄitÄ› z nÄ›Äeho takového nebuÄte nervózní. Kolikrát ÄlovÄ›k zjistí, že je nervózní úplnÄ› zbyteÄnÄ›.

Mnoho lidí má kolikrát strach z toho, na co se ho budou na daném pohovoru ptát. Je pravda, že v nÄ›kterých spoleÄnostech se vás mohou ptát i na vÄ›ci, do kterých jim vůbec nic není, ale jsou i spoleÄnosti, které jsou seriózní, takže se vás budou ptát jen na vÄ›ci, na které je podle nich potÅ™eba se zeptat, aby si udÄ›lali obrázek o tom, co umíte, co neumíte apod.

Jestliže byste si měli něco zapamatovat, je to to, že nesmíte při pohovoru lhát. Pokud budete při pohovoru lhát, je dost možné, že pokud vás přijmou, velmi brzy se přijde na to, že jste lhali a že neumíte to, co umět máte.

žena a poÄítaÄ

KlidnÄ› se může stát, že pokud k nÄ›Äemu takovému dojde, zamÄ›stnavatel se rozhodne vám říct, abyste další den už nechodili, protože to, co je potÅ™eba umÄ›t, neumíte a oni do své firmy potÅ™ebují nÄ›koho, kdo dané vÄ›ci opravdu umí a rozumí jim. Lži ÄlovÄ›ka mohou dostat tam, kam ÄlovÄ›k potÅ™ebuje, ale může to dopadnout tak, že vás z dané spoleÄnosti na konec vyhodí, takže si stejnÄ› budete hledat práci nanovo.

Jakmile se lež odhalí, je dost možné, že daný zamÄ›stnavatel vám nenechá dobÄ›hnout ani zkuÅ¡ební dobu, protože s takovým ÄlovÄ›kem pracovat rozhodnÄ› nechce.

poÄítaÄ na stole

Je dost možné, že právě kvůli vám by mohla stát práce, která stát nesmí a tak bude potřeba danou práci rozdělit mezi kolegy, než se najde někdo, kdo bude na daných věcech pracovat.

Lhát se opravdu nevyplácí i když si mnozí myslí, že ano. Měli byste opravdu říkat pravdu, protože jedině tak se nebudete následně potýkat s problémy. Ani vy si nemusíte už hledat novou práci, pokud budete hovořit jen pravdu.

Pokud nebudete lhát, není důvod, abyste byli z pohovoru nervózní. Uvidíte, že vše může dobře dopadnout a klidně dané místo můžete i získat. Opravdu ale nelžete.