203

Úbytek testosteronu u mužů lze vyřešit přírodní cestou


Když nastane úbytek testosteronu u mužů, můžeme směle hovořit o jevu, který připomíná kastraci. Samozřejmě to není zcela přesné, ale jestliže se hladina testosteronu sníží velmi výrazně, typické mužské znaky osobnosti postrádají svou mužnost a z jedince se stává jakých neschopný eunuch. Nejeví zájem o sexuální hrátky, namísto erotiky sleduje fotbal nebo se jen líně válí na kanapi, fyzický pohyb vystřídá touha po posezení u piva nebo konzumace sladkostí či fastfoodu, a mnohem lépe, než společnost přítelkyně je pro něho parta kamarádů.

vystresovaný muž

Nepřipomíná vám to něco nebo spíš někoho? Takových relativně mladých mužů je kolem nás spousta a můžete se jen zamyslet nad tím, jak je možné, že tito jedinci mění svou přirozenost na něco tak obludného, co tu nikdy v minulosti nebylo v takovém rozsahu. Budete-li seriózně bádat a jít po příčině, brzy přijdete na to, že hlavním viníkem jsou dva faktory – mizerná strava a chronický, dlouhotrvající stres.

muž ve stresu

Poradit si s jídelníčkem je docela jednoduché, dnes máte k dispozici řadu vegetariánských restaurací a prodejen zdravé výživy a lze tam při troše snahy načerpat to, co lidé neměli možnost ještě před pár desítkami let. Se stresem to tak jednoduché nebude, protože ten je dnes na každém kroku a všech faktorů se naráz zbavit je nemožné. Musíte postupovat pomalu a obezřetně a vypomáhat si bylinkami, které srazí hladinu stresových hormonů na únosnou mez, docílí požadované hormonální rovnováhy a umožní testosteronu, aby se nestal jen vysněným cílem, ale skutečným partnerem vašeho těla při každodenních činnostech.

Těmi bylinkami jsou například Kotvičník zemní, Ashwagandha, Bacopa monnieri, Maca peruánská nebo korejský Ženšen. Znaly je již starověké národy a lidé je užívali při různých příležitostech bez vedlejších účinků a bez obav o své zdraví. Podobně můžete postupovat i vy.