203

JavaScript – základ programování

by

in


Ve světě programování je důležité znát programovací jazyky. Jedná se vlastně o systém zápisu jednotlivých dat do počítačových programů. Tyto jazyky se poté dělí ně několik skupin. Na rozdíl od přirozeného jazyka, který používáme my k dorozumívání, tedy řeč, jsou určeny pro sdělování instrukcí a příkazů stojům informační technologie. Přirozené jazyky pak slouží k tomu, abychom se dorozumívali mezi sebou.

programování

Programovací jazyky jsou důležité pro celý systém programování. Bez nich byste prakticky nic nenaprogramovali. Od doby prvních programovacích jazyků šel vývoj kupředu skutečně mílovými kroky. To, co bylo dřív považováno za špičku v oblasti programování, se dnes považuje za zastaralé a již se vůbec nevyužívá.

Programovacích jazyků je skutečně hodně a jeden z nejpoužívanějších je JavaScript. Co to vlastně JavaScript je? Jedná se o programovací jazyk, který je používaný webovými vývojáři. Používá se k přidávání interakcí do her, aplikací nebo na webové stránky. K používání JavaScript je nutná i znalost HTML A CSS, jelikož tyto jazyky spolu úzce souvisí a prací se všemi třemi dokážete vytvořit věci, které byste pouze pomocí JavaScript nezvládli.

programování

V době, kdy skriptovací jazyk JavaScript vznikl, byl určený pouze pro interní použití vývojářů. Až později se stal běžným nástrojem pro používání v informačních technologiích. Tento jazyk je univerzální, což znamená, že je vhodný pro různé prohlížeče a zařízení. Jak se vyvíjeli prohlížeče, vyvíjel se i JavaScript, například prohlížeče Firefox nebo Google Chrome.

Pokud chcete proniknout do světa programování, JavaScript by pro vás měl být naprostým základem. Jestli se v něm necítíte úplně zběhlý, nebo jste docela začátečníci, pomůže vám JavaScript online kurz, kde se dozvíte všechno, co potřebujete a naučíte se tento programovací jazyk ovládat.