203

Bezpečné menstruační pomůcky


Menstruace umí ženy a dívky pořádně potrápit. Mnoho z nich má zkušenosti s premenstruačním syndromem, kdy pár dní před očekávanou menstruací dochází vlivem hormonů ke změnám nálady, bolestem břicha i problémům s pletí. Samotná menstruace s sebou nese rovněž tyto potíže ale ve zhoršené formě. Ženy se potýkají s migrénami i s bolestmi břicha. Asi žádnou ženu by nenapadlo že on bolesti břicha mohou být způsobeny tampony.

vložky a tampony

Jednorázové menstruační pomůcky jsou k dostání ve všech drogeriích, supermarketech a koupíte je i v lékárnách. Ženy je mají neustále na očích a první vložky v dobách našich babiček byly velkým posunem vpřed. I proto jsou ženy zvyklé používat jednorázové pomůcky i v dnešní době, kdy už na menstruaci nahlížíme jinak a zkoušíme používat i ekologické varianty. Jednorázové vložky i tampony obsahují chemické látky, které zadržují menstruační krev uvnitř, aby se nedostala na prádlo. I když si koupíte dražší značku, tampony často uvolňují umělá vlákna, která mohou v těle zůstávat.

Mnohé ženy v discích dokonce přiznaly, že poté co přestaly tampony používat, vymizely bolesti břicha. Pokud používáte tampony a trpíte těmito bolestmi také, zkuste používat například kalíšek nebo menstruační kalhotky.

černé kalhotky

Dnes existují nepropustné menstruační kalhotky, které jsou ekologické a ochrání vás i během velice silné menstruace. Nosí se místo běžných kalhotek takže nikdo nepozná rozdíl. A nemusíte se bát že byste najednou musela nosit ošklivé prádlo. Současné kalhotky se dají koupit jako tanga nebo třeba brazilky, a vyrábí se v mnoha barvách. Milovnice krajky si také vyberou. Vyzkoušejte kalhotky, které jsou zdravé, a které vám vydrží i více než rok. Dají se používat i na spaní a na sport. A pokud přemýšlíte co nabídnout své dceři která začíná menstruovat, kalhotky jsou skvělou volbou protože jsou zdravotně nezávadné.