203

Stěhujeme se s rodiči do dvougeneračního domu

by

in


Kdo se rozhodne bydlet s rodiči v jednom domě, kde například v prvním patře žijí mladí, zdravější a pohyblivější členové rodiny, získá tímto rozhodnutím celou řadu výhod. Předně je obvykle stále někdo doma, a pokud d nejezdíte všichni společně na dovolenou, což nebývá zvykem, není nutné instalovat na objekt žádné alarmy a hlásiče kvůli krádežím.

stěhování bytu

V dvougeneračním domě se ušetří i poměrně mnoho financí vytápěním z jednoho zdroje a výhodné je to i v péči o dům a zahradu, kdy se tu můžete střídat a doplňovat.

Naplánovat stěhování dvou rodin naráz, to je něco jako replika filmu „Kulový blesk“, v němž se stěhovalo sice dvanáct rodin, nicméně šlo o situaci v podobném duchu. Stěhování dvou rodin se musí naplánovat stejně pečlivě, a to i přesto, že tu již nebude přítomen JUDr. Radosta alias Rudolf Hrušínský.

krabice na stěhování

Stěhování v jednom dni – toto je u stěhování bytu v Praze výhodnější, domluvíte se se stěhovací firmou tak, aby akce proběhla naráz, což vychází finančně i časově lépe, než kdyby se stěhováci museli pustit do každého bytu zvlášť. Náročnější je to pouze co se týče organizace, což znamená, že právě vy se musíte postarat o to, aby vše na sebe navazovalo, byly v obou bytech sbalené věci a nemuselo se na nic čekat.

Informační schůzka – u stěhování dvou bytů jistě pomůže informační schůzka, na které se dohodnete na rozsahu stěhování a na časovém harmonogramu, který byt se stěhuje jako první. Součástí tohoto procesu může být i vyklízení prostor a odvoz nepotřebných předmětů na sběrný dvůr, a právě informační schůzka by mohla prozradit konkrétnější podobu stěhování, kolik hodin přibližně zabere nakládka a přeprava břemen, a jak dlouho bude přibližně komplexní akce trvat. U takto náročných akcí, zejména na delší vzdálenosti, se vyplácí rezervovat celý den a začít velmi brzy zrána, abyste to zvládli alespoň do odpoledních hodin. A je-li stěhovací firma svolná k nočnímu stěhování, to má také svá pozitiva.