203

Sídlo firmy můžete mít třeba ve sklepě

by

in


Dokážete si představit mít sídlo firmy ve sklepě profisidla.cz? V současné době je to jedna z možností, jak úspěšně a hlavně v poklidu podnikat. Výraz „sklep“ budí v některých lidech nedůvěru a třebas i poněkud škodolibý úsměv, možná, že si i v mysli vykreslíte typické sklepení z filmu „Kulový blesk“, kde Josef Abrhám byl nucen přenášet dvacet metráků uhlí ze sklepa opilce Klaboucha jen proto, aby vyhověl požadavkům paní Jechové. Jenže není sklep jako sklep.

sídlo firmy ve sklepě

Moderní vybavení v suterénu – sklep bychom raději nahradili výrazem „suterén“. Je to mnohem výstižnější, protože i v suterénu lze zřídit velmi vyhovující prostory pro zasedací místnost – klimatizované, s kuchyňkou, s kancelářskými židlemi, s možností osadit prostředí projektorem a promítacím plátnem a poskytnout tak dostatečně prostorné místo pro podpisy smluv, obchodní jednání, vytváření nabídek spolupráce atp.

práce v kanceláři

Sídlo v Praze – inspirujte se divadlem Sklep nebo divadlem Semafor, oba známé divadelní spolky odehrávaly svá představení v suterénu a snad nikomu to nepřišlo nepřirozené. Naopak suterén mívá řadu výhod v tom, že je tu ticho a klid. A právě klid je to, co podnikatel ke své práci potřebuje. Jestliže si zvolí sídlo firmy na malém městě, kde jej každý dobře zná, může se tu setkat se závistivými a nepřejícími lidmi, kteří o jeho podnikatelském záměru samozřejmě ví. V Praze na tom ale bude podobně, jako Otík z filmu „Vesničko má středisková“, který si v tu připadal jako ztracený v poušti. Jemu samozřejmě anonymita vadila, ale vám tu vadit nebude, ba právě naopak.

Sídlo firmy ve velkoměstě je výhodné i vůči kontrolám z Finančního úřadu, protože tam je již tolik nahlášených subjektů, že je málo pravděpodobné, aby si na kontrolu vybrali právě vás. A kontrola je vždy stresující událost, i když jste si víceméně jíti, že máte vše v pořádku.