203

Pohádka o penězích


Ono by to asi vypadalo poněkud hloupě, kdyby chytrý Honza v pohádce pracoval. Představte si to. Honza šel a šel, až našel krásnou továrnu. Zde si podal žádost o přijetí do zaměstnání a začal pracovat. Jelo se na tři směny a Honza ani jednu nevynechal. Po třiceti letech práce o sobotách a nedělích byl tak zhuntovaný, že si musel na cestu do práce koupit auto. A nemusel si na něj ani moc půjčit. Musíte uznat, že taková pohádka by se asi dětem moc nelíbila. To je lepší, když Honza přijde ke štěstí a zisku náhodou. Ale necháme Honzu Honzou a pohádku pohádkou. V dnešním nepohádkovém světě se pracovat musí, pokud chce člověk žít alespoň trochu slušně.

chatička u jezera

Takže až odpracuje týden na lehkoživky nahoře a týden na další zbytečnosti jako jsou vláda a parlament, zbývá mu už jen týden, aby mohl zaplatit nájem a něco jídla. Smutné. Když chcete bydlet, musíte na to týden a více pracovat. V tom lepším případě. Ušetřit v podstatě není z čeho, pokud tedy chcete šetřit z poctivých peněz. Jinak se vám to moc nepovede. Takže pokud si chce člověk v tomto životě udělat alespoň trochu radosti například chatičkou někde u vody, musí si peníze prostě půjčit. Samozřejmě, že jsou i věci potřebnější, například bydlení nebo oprava střechy na domě.

bankovky

I zde je potřeba větší částky peněz, za které by se to dalo pořídit. Proto se musí shánět někdo, kdo ty peníze má a je ochoten je půjčit. Určitě každý ví, kam se obrátit, ale pozor, ne všude se dá uspět. Někde člověka prolustrují tak, že mu to až není milé, a nakonec jej odmítnou. Inu, stačí malý škraloupek nebo něco podobného a člověk odchází z prázdnou. Je zde však ještě nebankovní hypotéka společnosti, která to tak krutě nebere a postupuje drobátko jinak. Málokterý klient od nich odejde s nepořízenou. Skoro všichni žadatelé zde uspějí a zkusit to můžete i vy, pokud peníze potřebujete.