203

Co by na svatebním oznámení nemělo chybět


Kdo chce společně strávit zbytek života – jména obou novomanželů na svatebním oznámení https://www.goldpress.cz/produkty/svatebni-oznameni/ jsou jistým závazkem. Ne vždy se každému podaří závazku dostát a vydržet spolu až do důchodového věku, ale podstatné je, že vás zve na svatbu někdo, kdo to s tímto životním krokem myslí upřímně a vážně.

nevěsta a ženich

Místo, den a čas – v tomto směru vás novomanželé mohou překvapit a zaskočit. Jen si představte, že je oba znáte, a že pochází z vašeho města či blízkého okolí, a oni vás zvou na svatbu na druhém konci republiky, kde se seznámili. Třeba o nich nevíte, že to byli vodáci, co byli přizváni k plavbě po Sázavě, a poznali se pod peřejemi Stvořidla, dobrých dvě stě kilometrů vzdálených z Liberecka, odkud oba pochází.

Hostina a oslava – hosté by měli znát přibližný program slavnostního dne, a kdo bude pozván na hostinu, měl by kromě oznámení obdržet i pozvánku (kartičku) ke svatebnímu stolu. Vhodné je zde naznačit, kde a jak bude oslava probíhat, protože je velký rozdíl být ukrytí v interiéru pronajatého salónku jisté restaurace, anebo slavit venku na zahradě pod party stanem. Hosté si podle toho také přizpůsobí svou garderobu.

svatební oslava

Potvrzení účasti – každý host musí mít na pozvánce k dispozici kontaktní adresu, aby potvrdil či nepotvrdil svou účast, a také aby na ni mohl zaslat svatební dar. Někomu se termín svatby zkrátka nemusí hodit, a tak svou účast na obřadu i oslavě zdvořile odmítne.

Netradiční svatba – zajímavě se může vyvíjet i netradiční oslava, zvláště pokud jsou novomanželé šprýmaři a mají výrazný smysl pro humor. Kupříkladu je oslava uspořádána na horské chatě, kam je přístup pouze sedačkovou lanovkou, anebo se jedná o vodácký kemp s možností splouvání jezu a bujaré oslavy ve vymezeném prostoru, anebo se koná na pronajaté městské plovárně, kde jsou všichni svatebčané v plavkách. Podobných šprýmů může být celá řada, a to jsme vynechali seskok padákem nebo let balónem.