203

Co si dát čaj?


Čaj je rostlina, ze které se sklízejí čajové lístky. Ty se různě suší, a vyrábí se z nich různé směsi. Lístky se dají různě míchat s jinými druhy, nebo i se sušeným ovocem či bylinkami. Je to jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě, a v každé kultuře najdeme jiný způsob jak ho připravovat. U nás je to obyčejný nápoj, který většina lidí pije jako sáčkový čaj, který si koupí za co nejmenší cenu. Lidé tady trochu pozapomněli, jak cenný může být čaj pro naše zdraví. Je dobré ho pít nejen během podzimu a zimy ale i po celý rok. I v létě si můžete pochutnat na některém z čajů, stačí jej nechat vychladit, přidat kostky ledu, nějaké ovoce, mátu, a hned máte osvěžující nápoj, který bude prospěšný i vašemu zdraví.

tmavý čaj

Existují stovky druhů čajů. Nejznámějšími čaji je zelený, červený, černý a bílý. Každý chutná jinak a jinak se připravuje. Zelený čaj je specifický v tom, že by se neměl zalévat vařící vodou, ale jen teplou. Zejména v zimním období bychom měli pít čaje denně, ale jen ty kvalitní. Ty totiž mohou obsahovat i bylinky, jako je například heřmánek, a také další složky, díky kterým aj působí na imunitu. Čaj vás dokáže zbavit i nemoci, k tomu se skvěle hodí čaj z brusinek, šípku a nebo zázvoru.

černý čaj

Jaký si dáte?
Pokud si chcete dopřát opravdu kvalitní čaj, je potřeba zalovit ve specializovaných obchodech. V supermarketech najdete jen drcenou směs, která čaj jen připomíná. Kvalitní a dobrý čaj obsahuje kousky lístků, plodů nebo bylinek a není v něm prach. Vyhýbejte se také čajům v sáčcích, protože sáčky jsou vyrobeny z mikbroplastů. Dopřejte si třeba kvalitní turecký čaj, který se vyznačuje velkými lístky a velmi výraznou chutí i barvou. U nás najdete jen to nejlepší z celého světa. Nabízíme koření, kávu a čaje té nejvyšší kvality, a rádi vám pomůžeme najít čaj, který vám bude oprava chutnat.