203

Co nejvíce ztěžuje prodej nemovitostí

by

in


Když si jdete koupit do obchodu s potravinami celozrnný chléb, kilo rajčat a luštěninovou pomazánku, předpokládáte, že bude stačit pouze sáhnout do regálu se zbožím, vyprostit z něj požadovaný výrobek či komoditu, prohlédnout si případně složení na etiketě, a během několika minut máte nakoupeno. Pokud se ještě nechcete zdržet v obchodě déle, zabere vám to všeho všudy dvacet minut času, a pak už můžete pokračovat dál, za svými cíli.

interiér verandy domu

Jestliže ovšem chcete koupit nemovitost, a prolistujete nabídky v katalozích – tištěných nebo virtuálních na webových stránkách, musíte se orientovat, alespoň zpočátku, jen podle toho, co zachytíte svým zrakem, anebo si přečtete v podobě textových informací. Popsat nemovitost textově, se v zásadě dá jen velmi omezeným způsobem, a tak obracíme pozornost zejména na ty fotky. A to je v mnoha případech kámen úrazu.

prohlídka nemovitosti

Kvalita fotografií interiérů i exteriérů nemovitostí je v některých případech přímo katastrofální. V malém rozlišení, z nic neříkajícího úhlu, někdy dvě fotky podobné, a to, co by se mělo zachytit, tam naopak chybí, takže klient je pak při fyzické prohlídce zmaten nebo zklamán. Anebo obojí.

Někdy ale ani špičkové fotografie nemusí stačit, zejména tam, kde je třeba zachytit něco výjimečného, jako jsou na sebe netradičně navazující prostory, různé výklenky, schodiště, podkrovní místnosti, haly, arkýře, zkrátka to, co na fotce nevyzní tak, jako v reálné situaci při pobytu na místě. A právě tomu se věnují virtuální prohlídky domu scan360.cz. Veškeré prostory se nejprve vyfotografují ze všech úhlů, a pak se fotografie spojí speciálním softwarem, čímž vzniknou podklady pro 3D prohlídky.

A máte-li nemovitost posazenou v zajímavé lokalitě, která stojí za vidění i zvenčí, například někde poblíž řeky Berounky, Sázavy, nebo na horním toku Vltavy, využijte služeb létajícího dronu, který dokáže zachytit i velmi nevšední záběry, které vysloveně chytnou za srdce.