203

Bazén v zimě


Všichni víme, že už začíná takové období, kdy je zima a kdy je také načase zazimovat zahradu, anebo také zazimovat bazén. Já vám řeknu, že zazimování věcí je někdy opravdu hodně náročné. Kolikrát si také vzpomenu, že jsem něco zapomněla zazimovat a potom na jaře nebo v létě se divím, že je to úplně zničené. A to hlavně naše houpací síť. Tak jsem ji nechala přes zimu venku, protože mi soused říkal, že prý se jí nic nestane. Tak jsem ho poslechla a nechala jsem v houpací síti venku, jenomže na jaře jsem potom zjistila, že vlákna už jsou prohnilá, jak v létě zmrzla a v létě potom to roztálo, jak na to pražilo slunce.

Krásný kvalitní bazén a okolí.

Opravdu hodně mě to naštvalo, že jsem takhle sousedovi uvěřila. Potom také nastává čas, kdy je potřeba zazimovat bazén. S partnerem jsme se dohodli, že se na internetu podíváme na různé informace, jak a proč zazimovat bazén. Protože náš bazén nás stál deset tisíc korun. Je docela veliký, ale máme tam také drahou filtraci, takže jsme všechno museli pořádně ošetřit. Raději jsme si zavolali jednu firmu, která se právě na zazimování bazénů specializuje. Nechtěli jsme nic nechat náhodě. Od té doby, co se nám stala velice nemilá událost s houpací sítí a také potom dokonce s nářadím, které nám zrezivělo, tak už vůbec nechceme nechat nic náhodě.

Bazén se musí zazimovat.

A aby naše zazimování bazénu bylo opravdu dokonalé a aby nebyly potom v létě s tím potíže. Samozřejmě že bazénovou filtraci jsme raději celou zazimovali a schovali jsme ji do sklepa, kterou jsme ještě obalili raději igelitem, aby se tomu nic nestalo. Nikdy nevíte, co se s tím může stát, i když to máte doma, třeba vám tam může omylem vlézt myš a všechno vám rozkouše. Proto i vám doporučuji všechno zazimujte. A to včetně bazénu. Vůbec nezapomeňte na bazén, který se musí úplně zazimovat, a to včetně citlivé filtrace, na té bych si dala opravdu hodně záležet.