203

Stěhujte se pohodlně a bez stresu

by

in


Stěhování je samo o sobě poměrně náročnou činností, musíte podniknout mnoho administrativních kroků, zabalit věci do krabic, vše přemístit do nového působiště a ještě po sobě uklidit. Náročné je také zabydlování a vybalování předmětů, někdy přímo měníte koncepci obytného prostoru a musíte se mu také přizpůsobit. To ale není vše, s čím se tu můžete setkat, stávají se i celkem kuriózní situace.

loď s kontejnery

Jednou z nich je neočekávané překvapení ze strany bývalého majitele nemovitosti či nájemníka, který vám tu přenechal nábytek, některé spotřebiče a další předměty. Prostě se jich chtěl zbavit a nežli shánět odvoz na sběrný dvůr, přehodil svoje starosti přímo na vás. Jestliže vám tento problém kompenzuje finančně, pak je to slušný člověk, ale ne každý vám takto vyhoví, každopádně ať je to jak chce, musíte se postarat o vyklizení prostoru sami.

lodní přeprava kontejnerů

Vyklízení objektu můžete zadat vyklízecí firmě, ale co když jste tu objevili něco, co vás zaujme? Třeba jste milovníky retro stylu a tamní sedací souprava, lustr, koberec nebo taburet vás natolik oslovily, že je to spíše výhra, než problém. Jenže před domem stojí stěhovací vůz a stěhováci se vás ptají, kam složit váš nábytek.

Máme pro vás řešení – skladovací kontejner. Pronájem kontejnerů cena je snadno zjistitelná položka a kromě toho má svůj význam i ověření velikosti skladového prostoru. Měli byste si nejprve, zavčasu před stěhováním, propočítat hrubý odhad potřebného objemu věcí z vašeho bytu, jestliže předpokládáte nějaký problém, a podle toho provést objednávku pronájmu kontejneru na daný den. Užitečný objem kontejnerů je buď 37 anebo 75 krychlových metrů a jejich rozměry jsou dva a půl metru na šířku i výšku a šest nebo dvanáct metrů na délku. Kontejnery lze zajistit pro krátkodobé, ale i dlouhodobé termíny, a to nejen pro stěhování, ale i pro stavební práce v rámci rekonstrukce.