203

Přijeďte si užít dovolenou na Vranovské přehradě

by

in


Ubytování na Vranovské přehradě vám může připadat příliš přízemní, zkrátka dovolená v tuzemsku není dovolená u moře. Jenže ono je to někdy skutečně lepší doma, jak praví přísloví, že je všude sice dobře, ale doma bývá vždy nejlépe. Jaké benefity vám přinese Vranovská přehrada, a proč prožít alespoň týden právě zde?

Vranovská přehrada a hrad Bítov

Čistota vody – Vranovská přehrada má výhodu, že se nachází v místech horního toku řeky Dyje, která protéká Rakouskem a na našem území navíc oblastmi přírodních rezervací. Jedná se o jednu z nejčistších vod v naší zemi. A kdo z vás byl někdy na Máchově jezeře, které je vyhlášenou turistickou atrakcí, možná přesedlá právě na Vranovskou přehradu, protože Máchovo jezero se již řadu let potýká se sinicemi v důsledku vodních zdrojů z chemicky hnojených polí v okolí.

zámek Vranov nad Dyjí

Teplota vody – Jižní Morava a Podyjí patří k nejteplejším oblastem v České republice, a to se také projevuje na teplotě vody v řekách. Dyje samozřejmě není výjimkou, a teplá voda je i na přehradě. Znalci tvrdí, že je to dokonce jeden z nejteplejších přírodních rezervoárů na koupání s písečnými plážemi v republice.

Visutá lávka přes Švýcarskou zátoku – jedna z nejkrásnějších vodních staveb pochází z roku 1993, nenechte si ujít procházku po lávce dlouhé 252 metrů, která je zavěšená na dvou železobetonových pylonech. Vzhled lávky vám může připomínat stavby z budoucnosti, nebo třeba z jiné planety.

Hrad Bítov – říká vám něco pohádka Tajemství staré bambitky? Ta se natáčela právě zde, na Bítově. Nenechte si ujít ani prohlídku hradu, ani pohádku, protože ta je přesně ušitá na současnou dobu, je v ní mnoho podobenství dnešní situace v republice i ve světě.

Zámek Vranov nad Dyjí – na tomto zámku se natáčela další krásná pohádka z roku 1993 Nesmrtelná teta. Tu si také nenechte ujít, protože je i dnes stále aktuální, a samozřejmě si prohlédněte i prostory samotného zámku.