203

K čemu upotřebíte roli kraftového papíru


Kraftový papír patří mezi velice pevné a mechanicky odolné papírenské výrobky. Většinou se s ním setkáte v logistice, kde se vyskytují kartonové krabice, kartonová vlna (střiž) a kraftový papír role, určený pro balení zboží v e-shopech, případně pro stěhovací procesy. Co o něm víme, a kde plní svůj velký význam již mnoho let?

papírový karton

Internetové obchody – Kdo vlastní e-shop a odesílá svým zákazníkům objednané výrobky, musí si poradit s jejich balením, a to není vždy snadné. Někoho to může svádět k tomu, aby vybíral kontejnery s tříděným odpadem a balil zboží do starých novin a časopisů, což pak ale vede k problémům. Předměty zapáchají a chytá se na ně tiskařská barva. Tomuto postupu se raději vyhýbejte a využijte balicí materiál, který je pro tyto účely zhotovený. Balicí materiály a technika jsou dnes již na takové úrovni, že si můžete dovolit odesílat zákazníkům i křehké sklo, porcelán a plasty. Balení předmětů do krabic však také vyžaduje určité postupy a metody, a je dobré se s nimi obeznámit například na odborně koncipovaných webech, školeních či seminářích.

kartonová lepenka

Stěhovací firmy – představte si, že jste majitelem stěhovací firmy, která zajišťuje velké zakázky na klíč. Kupříkladu se musíte postarat o přestěhování celé ambasády, o dvacet kanceláří, kuchyňku, sklady a další prostory, a je na vás vše pečlivě zabalit, převézt, vybalit a nainstalovat. Kromě demontáže nábytku si budete muset poradit i s balením křehčích předmětů, a právě v této chvíli nastupují balicí materiály, zejména bublinková fólie, stretch fólie a kraftový papír. Pevnost kraftového papíru dovoluje zabalit do krabic téměř vše, co se do jejich útrob vejde, a hlavně zajistit, aby nedošlo k jejich poškození. Z kraftového papíru se vyrábí i velké papírové pytle, do nich mohou stěhováci ukládat lehčí břemena, jako jsou textilie, stelivo pro zvířata a výrobky z papíru.