203

Co dokáže ergoterapeutický míček


Ergoterapeutické pomůcky pomáhají lidem lépe zvládat svá postižení či poúrazové stavy, ale mohou být šikovným pomocníkem i pro relativně zdravé jedince. Kupříkladu takový ergoterapeutický míček. Proč zrovna tento předmět zvolit mezi své oblíbené každodenní kamarády a souputníky?

barevné míčky

Je kulatý – míče a míčky vždy patřily a patřit budou k nejlepším antistresovým pomůckám. Může za to zejména jejich kulatý tvar, protože díky tomu si s nimi můžete házet, koulet je, a nezraní vás žádná ostrá hrana. Na velikosti míče, co se týče antistresové pomůcky, fakticky nezáleží, ale z praktického hlediska vybíráme pro jednotlivce spíše míčky menší, a pro dvojice či skupiny větší průměry, například míče na volejbal.

golfové míčky

Je barevný – antistresový ergoterapeutický míček by měl být barevný, ve výrazných pastelových tónech. Barvy rozveselí a zklidní mysl a můžete je pojmout třeba jako barvy tělesných čaker.

Balzám pro dlaně, záda i hrudník – jestliže je míček opatřen otvory, bude to perfektní pomůcka pro dotek na holé pokožce kterékoli části těla, zejména na dlaních, na hrudníku i zádech, kde si s ním můžete koulet třeba v ložnici na posteli, v obýváku na koberci nebo ve vodě v bazénu.

Reflexologie v praxi – nejefektivnější masáže jsou bezpochyby reflexní masáže bosých chodidel. Pro tyto účely jsou ergoterapeutické míčky ideální, protože umožňují provádět automasáž třeba i při práci na psacím stole, kdy máte bosá chodidla opřená o koberec. Míčky lze koulet po středu plosek, posunout je do oblasti paty a svírat je prsty a každý pohyb bude mít pro vás velký význam, podobně, jako když se provádí ergoterapeutické cvičení ve vašich dlaních.

Umožňuje odložit tužku – praktické otvory v míčcích umožňují odkládat některé předměty, například tužky, pletací jehlice nebo štětce. Budete pak mít na svém psacím stole i hezkou barevnou a praktickou dekoraci.